Iskolai tájékoztató a beiratkozás rendjéről

Kérünk minden szülőt, ha teheti, hogy a KRÉTA rendszerben minél hamarabb adják be felvételi kérelmüket, bár ebben az esetben is kötelező a személyes megjelenés az igazolványok bemutatása és az alábbi iratok leadása miatt:

Beadandó:

• felvételi kérelem (Krétában jelentkezési lap) mindkét szülő által aláírva
  • közös szülői felügyelet vagy egyedülálló szülő nyilatkozata, illetve egyedülálló szülő esetén: egyedüli felügyeleti jog alapja
  • etika / hit-erkölcstan oktatás választásáról szóló nyilatkozat (egyház választása)
  • nem kötelező: nemzetiségi hovatartozásról szóló nyilatkozat
  • SNI, BTMN szakértői vélemény

Ezeket a dokumentumokat megtalálja honlapunkon:

Nemzetiségi nyilatkozat

Felvételi kérelem

Etika /hit-erkölcstan nyilatkozat

Szülői felügyelet nyilatkozat

Bemutatandó:

• gyermek személyi igazolványa
  • gyermek lakcímkártyája
  • gyermek születési anyakönyvi kivonata

Amennyiben Ön nem hozzánk szeretne beiratkozni (pedig mi vagyunk a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskola), akkor kérjük, hogy a titkarsag@teleki.dbtk.hu email címen jelezze ezt és küldje el a másik iskolától kapott befogadó nyilatkozatot.

KRÉTA elérhetősége: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap

Beiratkozás Általános Iskolába BÁI menüpont.

A megjegyzés rovatba kérjük írják bele az óvoda telephely nevét.

2022. április 6. – 2022. április 22-én 12 óráig van lehetőség ezen keresztül adatokat megadni.

Iskolánkban beiratkozásra (jelentkezés leadására), az igazolványok bemutatására, nyilatkozatok leadására személyesen 2022. április 21-én és 2022. április 22-én 8-19 óráig van lehetőség.

A felvétel és az osztályba sorolás nem múlik azon, ki hányadikként jelentkezik személyesen az iskolában. A hosszas várakozás elkerülése érdekében kérjük, használják ki a beiratkozáskor megadott tejes időtartamot (mindkét napon 8-19-ig).

A KRÉTA rendszerben történő adatbevitelekkel kapcsolatos információk:

Mindkét szülő (törvényes képviselő 1 és törvényes képviselő 2) felvitele kötelező.

(Kivétel: egyik szülő elhunyt vagy a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben korlátozta vagy megvonta. Ezt igazolni kell.)

A beiratkozás során fokozottan ügyeljenek arra, hogy elérhetőségüket megadják, mert ezek a hiánypótláshoz, illetve a későbbi kommunikációhoz nélkülözhetetlenek.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet a gyermeke óvodájától az óvoda OM azonosítója, gyermekük oktatási azonosítója tekintetében.

Iskolánk fenntartója, a Dél-Budai Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk, az online vagy a személyes beiratkozás rendjével kapcsolatos kérdések esetén.

Budapest, 2022. április 7.

Dr. Prőhléné Hehl Éva

Letölthető dokumentumok: