Jótékonysági adományok

Iskolánk pedagógusai a kezdetek óta kiemelten fontosnak tartják a rászorulók segítését.
2008-tól minden esztendőben (a pandémia miatti két évet leszámítva) jótékonysági alapítványi vásárt rendezünk, melynek kedvezményezettje mindig valamilyen nehéz helyzetben levő közösség vagy szervezet.
A vásárokon kívül több alkalommal nyílt lehetőségünk adományokat gyűjteni a rászorulóknak.

2023. december 11-15-ig ismét CIPŐSDOBOZ-AKCIÓT
hirdetünk iskolánkban.
Az adományokat idén is a nagyrábéi gyermekeknek juttatjuk el,
így mindenki biztos lehet abban,
hogy az ajándék valóban olyan kicsikhez kerül, akiknek igazán örömöt szeretnénk szerezni.

Nagy öröm mindannyiunk számára, hogy az adományok idén is hamar eljutottak a rászorulókhoz.
Nagyrábén a Mezőgazdasági Hagyományok Gyűjteményében 2023. 10. 25-én került sor az iskolánk tanulói által gyűjtött adományok kiosztására.
Az átadásról készült rövid összefoglaló elérhető innen.

A Teleki tantestülete több éves kapcsolatot ápol a Nagyrábei Polgári Körrel, akik az általunk gyűjtött adományokat elszállítják és kiosztják Nagyrábé és a környező falvak rászoruló lakóinak.
2023 szeptemberében újra adományokat gyűjtöttünk, s nagy-nagy örömünkre ismét nagyon sok jó állapotú felajánlás érkezett az iskolába.
Köszönet a családoknak a sok-sok értékes és hasznos felajánlásért!

2023. szeptember 29-30-án ismét várjuk a jó állapotú adományokat.
Több éves kapcsolatot ápolunk a Nagyrábei Polgári Körrel, akik az általunk gyűjtött adományokat elszállítják és kiosztják Nagyrábé és a környező falvak rászoruló lakóinak.

2022

Örömmel tudatjuk, hogy 2022 decemberében a mindössze 3 napig tartó adománygyűjtő akciónk során sok szép gyermekruha és játék gyűlt össze. Köszönet iskolánk szülői közösségének, diákjainak, hogy ismét segíthettünk és örömet szerezhettünk a nagyrábéi családoknak.
Az adományok fogadtatásáról egy rövid beszámoló látható az alábbi linken:

2021. december 20-án az adománygyűjtő akciónk olyan sikeresen zárult,
hogy az utánfutóval felszerelt autó csak több fordulóval tudta elvinni
a 220 db ajándékokkal teli cipősdobozt és a sok-sok ruhaneműt.
Az adományok sikeresen megérkeztek Nagyrábére, a rászoruló családokhoz.
Köszönet érte a telekis családoknak!

Alapítványi jótékonysági vásárok kedvezményezettjei a korábbi években.

2010

2010 októberében – néhány nappal az iszapkatasztrófa után – iskolánk diákönkormányzata cipősdoboz-akciót szervezett a devecseri gyerekek megsegítésére. Ebben az évben a karácsonyi jótékonysági vásárunk bevételét is a devecseri Gárdonyi Géza Általános Iskola és Óvoda pedagógusai és tanulói számára ajánlottuk fel.

2008

2008-ban a forgalomból bevont 1 és 2 forintos érmékből a Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára szervezett gyűjtést a Teleki Blanka Általános Iskola tantestülete.
(A fenti képet a 3.c osztály diákjai pénzérmékből állították össze.)