KÖR+TE-napok 2024

A fenntartható fejlődés és a környezeti fenntarthatóság elősegítése közös felelősségünk.
Környezetünk veszélyeztetésének, károsításának, szennyezésének megelőzése, a kialakult károk mérséklése vagy megszüntetése, a károsító tevékenységet megelőző állapot helyreállítása mindannyiunk közös érdeke.
Iskolánk minden tagja számára egész évben kiemelten fontos környezetünk és egészségünk védelme. (Ökoiskolai dokumentumok, tájékoztató anyagok elérhetők itt.)
2024. június 17-én és 18-án különös figyelmet szentelünk bolygónk és szűkebb környezetünk védelmének, az egészségmegőrzés, valamint a fenntartható fejlődés témaköreinek. A KÖR+TE-napok keretében a kicsik hagyományos fajátékokat próbálhatnak ki az udvaron, a nagyobbaknak sokféle programot szervezünk külsős vendégek bevonásával. Előadóink között lesznek többek között a NÉBIH (Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal), a BKK (Budapesti Közlekedési Központ), az FKF (Fővárosi Közterület-fenntartó Zártkörűen Működő Nonprofit Részvénytársaság), a Magyar Vöröskereszt, a DINPI (Duna-Ipoly Nemzeti Park) képviselői.
A programokat projekt-feladatok, állatbemutatók, természetvédelmi interaktív előadások színesítik.