MÜPA-partneriskola programok

Iskolánk 2019 óta a Müpa partneriskolája. A Partneriskola-program kétoldalú együttműködés az iskola és a Müpa között, melynek célja, hogy a tanulókban igény ébredjen a kulturális értékekre, művészi élményekre, és a jövő hangverseny-látogatóiként otthon érezhessék magukat a hangversenyteremben.

2024. június 13-14-én többféle zenei programmal látogatnak iskolánkba a Müpa előadói.

Ízelítő a programokból:

MUS-E Kreatív zenés foglalkozás 
Különböző művészeti ágak (zene, tánc- és színházművészet, képzőművészet) találkozása a zenéhez kapcsolódó kreatív tevékenységben. Másfél órás interaktív foglalkozások két különböző művészeti ág képviselőjével.

Operatúra – Operabeavató program iskolai csoportok számára
Általános iskola alsó- és felső tagozatos, illetve középiskolás korosztály számára is igényelhető interaktív program, ahol a közönség megismerkedhet az opera műfajának alapjaival, kulisszatitkaival, az operaénekesek ma talán valószerűtlennek tűnő világával. A kötetlen beszélgetéssel is egybekötött előadáson számos operarészlet, izgalmas felvételek hallhatók, rendhagyó formában csendülnek fel a népszerű és kevésbé ismert operaáriák, Banai Sára mezzoszoprán operaénekes tolmácsolásában. 

Kapcsolattartó: Moróné Pálos Zsuzsanna