Tanulói hiányzások igazolása

A Belügyminisztériumtól kapott tájékoztató levél részletezi a tanulói hiányzások igazolásának lehetséges módjait.
A tájékoztató szerint a 2023. szeptember 1-jétől hatályos jogszabályok meghatározzák azokat az eseteket, amikor a háziorvosnak, házi gyermekorvosnak orvosi igazolást kell kiadnia.

Iskolánk Házirendje szerint a hiányzásról szóló igazolást lehetőleg a hiányzást követő tanítási napon, de legkésőbb a hiányzást követő harmadik tanítási napig a KRÉTA elektronikus napló erre a célra működtetett felületére (e-Ügyintézés modul) kell feltölteni.

Felhívjuk a Tisztelt Szülők figyelmét arra, hogy a szülő előzetes írásbeli kérése alapján tanulóink félévente hét napot mulaszthatnak szülői igazolással.