Beiskolázás (2024/25-ös tanév)

Információk leendő első osztályos tanulóink szülei számára

Igazgatói tájékoztató a beiratkozásról

Kérünk minden szülőt, hogy a KRÉTA rendszerben vegyék igénybe a Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI) menüpontot, mely 2024.03.27-től lesz elérhető.
(Kréta beiratkozási segédlet 1. rész / 2. rész.)
Személyes beiratkozás napjai: 2024. április 18-án és április 19-én 8-19 óráig.
(Csak szülőt várunk a beiratkozásra.)

Személyes megjelenéskor beadandó dokumentumok:
felvételi kérelem (iskolai),
közös szülői felügyelet vagy egyedülálló szülő nyilatkozata, egyedülálló szülő esetén: egyedüli felügyeleti jog alapja,
etika / hit-erkölcstan oktatás választásáról szóló nyilatkozat,
– nem kötelező: nemzetiségi hovatartozásról szóló nyilatkozat.

Személyes megjelenéskor bemutatandó dokumentumok:
– gyermek személyi igazolványa,
– gyermek lakcímkártyája (ha a kiállítás dátuma 2024.01.17-énél nem régebbi, akkor a területileg illetékes védőnőtől származó, a védőnői ellátás igénybevételét igazoló nyilatkozat bemutatása szükséges),
– gyermek születési anyakönyvi kivonata,
– SNI, BTMN szakértői vélemény, ha van,
– szülők (gondviselők) személyi igazolványa.

Amennyiben Ön nem hozzánk szeretné beíratni a gyermekét (pedig mi vagyunk a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskola), akkor kérjük, hogy a titkarsag@teleki.dbtk.hu email címen jelezze ezt. Amint megkapta a másik iskolától a befogadó nyilatkozatot, kérjük, juttassa el iskolánkba.

A megjegyzés rovatba kérjük, írják bele az óvoda telephelyét is.
Fontos alapelv, hogy a korábbi éveknek megfelelően a szülő/törvényes képviselő csak egy általános iskolába nyújthatja be gyermeke jelentkezését.
A beiratkozás során fokozottan ügyeljenek arra, hogy elérhetőségüket megadják, mert ezek a hiánypótláshoz, illetve a későbbi kommunikációhoz nélkülözhetetlenek.
A beiratkozáshoz szükséges a gyermekük oktatási azonosítója. Ezt az adatot az óvodától kérjék el.

Együttműködésüket köszönjük! Szeretettel várjuk Önöket iskolánkban!

Tankerületi tájékoztató a beiratkozásról

Szándéknyilatkozat első osztályba történő felvételhez
Beiskolázási tájékoztató letölthető, nyomtatható formában (pdf)

Leendő elsős tanítók a 2024/2025-ös tanévben

Korábbi események

2024. február 16-án és március 1-jén 16-tól 17 óráig Iskolakóstoló foglalkozást tartunk leendő elsőseinknek.
(Lehetőség van csak az egyik foglalkozáson részt venni, de az is lehetséges, hogy mindkét foglalkozáson részt vesz a gyermek.)
2024. február 9-ig lehet regisztrálni a programra.
Kérjük, hogy a családból csak az iskolába jövő gyermek és vele egy felnőtt kísérő jöjjön a rendezvényre.
Felhívjuk figyelmüket, hogy a programokon semmilyen hang-, kép- vagy videófelvétel nem készíthető.
Köszönjük megértésüket!
Szeretettel várjuk leendő elsőseinket!